Domy kanadyjskie dla całej rodziny – młode rodziny z małymi dziećmi marzą o konkretnym i wygodnym lokum za niską cenę. Wydawać by się mogło, że w pierwszych latach małżeństwa nie pozostaje młodym nic innego, niż zamieszkanie na wspólnym metrażu z teściami. Takie możliwości w wielu przypadkach napawają jednak zgrozą. Mieszkanie z teściami na dłuższą metę okazuje się być w praktyce nietrafione. I nie trzeba tutaj nikogo przekonywać, bo większość z nas stanęła przed takim dylematem.
Im szybciej młodzi ludzie znajdą dla siebie miejsce, tym lepiej. Mieszkania w blokach jednych kuszą swoimi cenami, a innych z kolei zniechęcają. Jest jednak rozwiązanie pokonujące wszelkie przeszkody i okazujące się optymalnym lekiem na rozterki młodych małżeństw, gorączkowo szukających pomysłu na rozwiązanie problemu mieszkaniowego. Co to takiego? Otóż – praktyczne i niezawodne domy kanadyjskie. Ich cena jest niezwykle przystępna, a możliwości wręcz niewyobrażalne. Szturmem zdobyły powodzenie nie tylko w Kanadzie, ale również na zachodzie Europy. Stamtąd przywędrowały do nas. Coraz więcej Polaków postrzega je bardzo pozytywnie.
Domy kanadyjskie jak stały ląd
Stawiając swoje własne domy kanadyjskie, zyskujecie komfort mieszkania, jakiego nie da Wam żadne mieszkanie w kompleksach blokowych! Porównując wydatki, na pewno lepiej zainwestować gotówkę w domy kanadyjskie, aniżeli w ciasne mieszkanie w bloku, spłacane przez 20 lat, albo i dłużej. Pamiętajcie, żyjemy przede wszystkim po to, aby było nam wygodnie! Wygoda powinna być dla nas sprawą najważniejszą w mieszkaniu, a nie to, co powiedzą rodzice i znajomi. Każdy urządza sobie swój dom na własny rachunek. Mieszkania na ten czas osiągają na tyle zawrotne ceny, że za wartość dwóch pokoi w nowoczesnym budownictwie można spokojnie i bez stresu postawić jeden skromny dom kanadyjski, w którym nie tylko da się mieszkać na co dzień, ale także przyjmować gości! Po co więc gnieździć się w ciasnym metrażu, jeśli za taką samą cenę jesteśmy w stanie uzyskać nieco więcej własnej przestrzeni do życia?
Budowa i spłacanie domku kanadyjskiego
Zanim wybierzecie się do banku po kredyt na wymarzone domy kanadyjskie, dobrze będzie przejrzeć w Internecie konkretne oferty. Uzgodnicie przy tym, jaki domek szczególnie Was interesuje. Wybór jest naprawdę spory i każdy znajdzie opcję idealną do swoich oczekiwań. Istnieją więc klasyczne, parterowe domki kanadyjskie, na które jest największe zapotrzebowanie. W drugiej kolejności ogromnym powodzeniem cieszą się piętrowe domki kanadyjskie z drewna. Nie jest powiedziane, że jako młode małżeństwo od razu musicie zdecydować się na okazały dom. Wiadomo, że na początku wspólnego życia możliwości są nieco ograniczone. My proponujemy na samym początku zdecydować się na najskromniejszy domek kanadyjski. Z biegiem lat, gdy będziecie oboje już nieco lepiej zarabiać, a w końcu, gdy pojawią się dzieci, będzie można pomyśleć o stopniowej dobudowie poszczególnych kondygnacji rodzinnego domu. Nie trzeba mieć wszystkiego od razu, a umiejętne rozplanowanie całości inwestycji budowlanej z pewnością będzie miało niebagatelny wpływ na Wasz budżet.
Procesy budowlane domków kanadyjskich
Budowane domy kanadyjskie popularnie nazywane są także domami szkieletowymi. Wszystko dlatego, że ich konstrukcja opiera się właśnie na specyficznym szkielecie stworzonym z drewnianych belek. Dopiero na stworzonej w ten sposób podstawie można umieścić materiały ociepleniowe oraz płyty tworzące dalsze etapy konstrukcji. Pod względem ocieplenia domy kanadyjskie w żadnym stopniu nie ustępują domom murowanym. Mało tego, w praktyce często okazuje się, że domy drewniane pobierają zdecydowanie mniej materiałów ociepleniowych, niż domy murowane. Mamy więc do czynienia z wysokim poziomem oszczędności materiału już od samego początku. To bardzo ważne w trakcie inwestycji, gdy bardzo istotne jest, by rozsądnie wydawać pieniądze i zmieścić się w budżecie, aby nie dopuścić do spowolnienia prac konstrukcyjnych. Największą przyjemność sprawia zawsze widok prawie dopracowanych przestrzeni, bo wtedy widzimy, że nasze prace posuwają się do przodu i że lada moment będziemy mogli zamieszkać w wymarzonym, już na zawsze własnym lokum.
Domy kanadyjskie bez piwnic
Cechą charakterystyczną, jaką posiadają domy kanadyjskie, jest brak piwnicy. Jeśli komuś, kto w dalszym ciągu waha się w kwestii postawienia właśnie tego typu domu, nie do końca odpowiada to rozwiązanie, może rozważyć stworzenie sporej wielkości strychu na poddaszu. Na każdy problem w tematyce tworzenia architektury jest jakieś rozwiązanie. Nie warto się poddawać, bowiem tego rodzaju domy są w praktyce jednym z najlepszych rozwiązań nie tylko konstrukcyjnych, ale przede wszystkim finansowych. Na dom murowany musielibyśmy wydać często nawet kilkaset tysięcy złotych, podczas gdy dom z drewna wyniesie nas dużo mniej, nawet o jedną trzecią standardowych domów murowanych. Aranżacje estetyczne, na zewnątrz jak i wewnątrz budynków przeprowadzać można w dowolnie wybranym stylu. Wszelkie działania tego typu są dla każdego nowego właściciela domu chyba najprzyjemniejszą czynnością ze wszystkich etapów tworzenia domów marzeń.